TASUTA TRANSPORT PAKIAUTOMAATI

alates 20 € tellimusest!

Poodi
Harilik võilill, selle kasu meie tervisele, Tervixi teejuht

HARILIK VÕILILL

Taraxacum officinale

Iidsetest aegadest peale on võilille hinnatud kui väärt ravimtaime. Theophrastos on oma `Uurimuses taimedest´ nimetanud võilille ravimiks ja pigmendilaikude kõrvaldajaks. Rahvameditsiinis on harilik võilill tuntud kui elu eliksiir, verepuhastaja, kõhulahtistaja, maksakorrastaja ja väsimuse kõrvaldaja.

Võilille reputatsioon on ka tänapäeva meditsiinis kõrge. Temaga ravitakse nahahaigusi, lümfiteede põletikke, kehvveresust ning parandatakse seedekulglat ja maksa ainevahetust.

Viimastel aastakümnetel on prantslased, sakslased, inglased ja ameeriklased hakanud võilille aias kasvatama. Aias võrsunud võilill erineb oma metsikutest sugulastest suuruse, lehtede lihavuse ja õrnema konsistensi poolest ega ole nii mõru. Mikroelementide sisalduse poolest ületavat võilill ükskõik millise rohelise taime.

Võilille mõruained ergutavad mao- ja seedenäärmete tegevust, soodustades toidu seedimist ja omastamist. Harilik võilill suurendab sapieritust, langetab vere kolesteroolisisaldust, kaob kõhukinnisus.

Noortest võilillelehtedest valmistatud salatit võib süüa igaüks, samuti võib tarvitada õisikutest keedetud siirupit ja juua juurtest keedetud kohvi või teed.

Kasutatud kirjandus: Aed ja mets kui apteek. Aili Paju Maalehe Raamat Tallinn 1995

Tervixi tootevalikust leiad mesimagusa võilillesiirupi.

Sulge
Ostukorv (0)

Ostukorvis ei ole tooteid. Ostukorvis ei ole tooteid.


0