TASUTA TRANSPORT PAKIAUTOMAATI

alates 20 € tellimusest!

Poodi
Mesilasvaha ja taruvaik, Tervixi kasu tervisele

TARUVAIK

Propolis

Taruvaik on tähelepanuväärne looduslik aine, mis on mesilaste poolt kogutud taimedelt ja puudelt. Sellel on tugevad antibakteriaalsed ja põletikuvastased omadused ning see koosneb rohkem kui 50-st komponendist. See koosneb taimsetest valkudest ja palsamitest (50–55%), vahast (30–40%), eeterlikest õlidest (8–10%) ja õietolmust (5–10%), ehk koostises on vaha, vaik, rasv- ja aminohapped.

Mesilased toodavad taruvaiku  taru pragude täitmiseks, looduslike kärgede tugevdamiseks ning kärjeseinte poleerimiseks. Vajadusel kasutatakse seda ka lennuava väiksemaks tegemiseks, et kutsumata külalised sisse ei pääseks. Taruvaik  hoiab mesilasperet viiruste, seente ja bakterite eest, tagab tarus terve mikrokliima ja kaitseb taru siseseinu, muuhulgas ka veekahjustuste eest. 

Raviotstarbel hakati taruvaiku kasutama juba vanas Egiptuses, seejärel ka muistse Kreeka ja Rooma aladel. Keskaja Euroopas olid mesi ja taruvaik kasutusel külmetushaiguste, mädaste nahakahjustuste, liigesepõletiku ja teiste haiguste raviks. Alternatiivses ravimeditsiinis kasutatakse taruvaiku aktiivselt ka tänapäeval.

Taruvaiku on teadlaste poolt kirjeldatud kui antibakteriaalse, viirusevastase, seentevastase, põletikuvastase ning immuunsüsteemi tugevdava mõjuga. Uuringud on näidanud, et kuna taruvaik sisaldab palju flavanoide, siis kasutatakse seda haavainfektsioonide alternatiivravis. Mitmed teaduslikud allikad on dokumenteeritud taruvaigu võimet võidelda ülemiste hingamisteede infektsioonidega.

Taruvaigu koostisest leiab kõrgtasemelise B-vitamiini kompleksi ja märkimisväärsetes kogustes C-vitamiini ja beetakaroteeni. Inimesed, kes on allergilised mesilaste suhtes peaksid kasutama taruvaiku ettevaatlikult ja konsulteerima enne tarvitamist allergoloogiga. ,ning uus mähkmesalv

Tervixi tootevalikus sisaldavad taruvaigutinktuuri taruvaigusalv, ninasalv, astelpajusalv, kummelisalv, saialillesalv, taruvaigu-astelpajuõli kurgupihusti, Simmu kurgusiirup, mähkmesalv ning lemmiklooma tootesarja salvid.

Sulge
Ostukorv (0)

Ostukorvis ei ole tooteid. Ostukorvis ei ole tooteid.Keel0