TASUTA TRANSPORT PAKIAUTOMAATI

alates 20 € tellimusest!

Poodi
Teekummel ja selle kasu meie tervisele,Ttervixi teejuht

TEEKUMMEL

Chamomilla recutita

Teekummel on maailma üks tuntumaid ravimtaimi. Seda taime on nii väärtuslikuks peetud, et paljudes maades on teda isegi suurtel põldudel kasvatama hakatud, ka Eestis. Teekummeli meeldiv lõhn on tingitud peamiselt selles taimes leiduvast eeterlikust õlist, kuid temas leidub veel palju teisigi kasulikke aineid, näiteks vitamiini C.

European Scientific Cooperating on Phytotherapy (ESCOP) ühingu teadusliikmete kinnitusel sisaldavad kummeliõied eeterlike õli ühendeid nagu hamasuleen, millel on eelkõige põletikuvastane ja antiallergiline toime. Eeterliku õli koostisainel farneseenil on aga granulatsiooni ja epitelisatsiooni soodustav toime, seega aitab ta kaasa kudede taastumisele. Lisaks Saksa Komisjon E materjalide (CommissionE Monographs) andmetel teekummel avaldab põletikuvastast, spasmolüütilist, haavade paranemist soodustavat, desodoreerivat, antibakteriaalset, bakteriostaatilist, naha ainevahetust stimuleerivat jm toimet.

Teekummel on kasutusel ka nn kosmeetiliste hädade leevenduseks, nagu jalgade higistamine, kõva, kortsunud või rasvane näonahk, aga ka lihtsalt näonaha pehmendamiseks ja nahale mati tooni andmiseks.

Välispidiselt võib teda kasutada kompressidena silmade põletike või väsimuse korral, samuti haavandite raviks ja naha ülitundlikkuse vähendamiseks (allergilised nähud ei ilmu nii kergesti).

Lisaks tõsistele terviseriketele saadakse kummelitelt kasu ka ilu teenistuses, rahvapäraseks kosmeetikavahendiks on ju kummel jäänud tänapäevani.

Tervixi tootevalikust leiad kummelit sisaldavad Kummelisalvi ja Mähkmesalvi.

Sulge
Ostukorv (0)

Ostukorvis ei ole tooteid. Ostukorvis ei ole tooteid.Keel0