Tasuta transport pakiautomaati alates 20€ tellimusest!

Poodi
Teepuu kasu tervisele

Teepuu

Melaleuca alternifolia

In vitro teaduslikud uuringud on näidanud, et teepuuõlil on mikroobi- ja seenevastased omadused (Caldefie-Chezet, F. et al 2004; Golab, M. et al 2007; Hart, P et al 2000; Inouye, S. et al 2007; Carson C. F. et al 2006).

Teepuuõli sisaldavaid tooteid võiks kasutada potentsiaalselt nendel puhkudel, kui muret tekitavad liigsed nahal või küüntel elutsevad seened või bakterid. Traditsiooniliselt kasutatakse akne, psoriaasi ja seenhaiguste puhul.

Teepuuõli saadakse teepuu lehtedest. Austraalia aborigeenid kasutasid teepuu lehti haavade ravimiseks, külmetuse vastu jne. Bundjalung’i pärismaalased kasutasid seda ilmselt tuhandeid aastaid tagasi ja valmistasid teepuu lehtedest loomarasvaga segades salvi. Isegi nende järvede muda, kuhu olid kaua langenud teepuu lehed ning kuhu oli kogunenud teepuu õli komponente, leidis kasutamist ravimisel.

1920ndatel aastatel levis läänemaailmas informatsioon teepuuõli antiseptilistest omadustest ja siis kasutati seda hambaravis ja kirurgias haavade puhastamiseks ja infektsioonide ärahoidmiseks.

Kõige kasulikumad ja toimekamad teepuuõli komponendid on terpeenid, millistest tasub nimetada terpineen-4-ol’i, gammaterpineeni ja alfaterpineeni. Need õlid on võimelised mõjuma bakteritele surmavalt.

Teepuu kasutamisest ja omadustest saab juurde lugeda siit:

http://blog.theteatreeoilreview.com/history-of-tea-tree-oil/

ja siit

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/

ja siit

https://en.wikipedia.org/wiki/Terpinen-4-ol

ja siit

http://www.aspergillus.org.uk/content/vivo-antifungal-activity-terpinen-4-ol-main-component-tea-tree-oil-against-drug-susceptible

Sulge
Logi sisse
Sulge
Ostukorv (0)

Ostukorvis ei ole tooteid. Ostukorvis ei ole tooteid.Keel0