TASUTA TRANSPORT PAKIAUTOMAATI

alates 20 € tellimusest!

Poodi
Teepuu kasu tervisele

TEEPUU

Melaleuca alternifolia

In vitro teaduslikud uuringud on näidanud, et teepuu õli on mikroobi- ja seenevastaste omadustega (Caldefie-Chezet, F. et al 2004; Golab, M. et al 2007; Hart, P et al 2000; Inouye, S. et al 2007; Carson C. F. et al 2006).

Teepuuõli saadakse teepuu lehtedest. Austraalia aborigeenid kasutasid selle puu lehti haavade ravimiseks, külmetuse vastu jne. Bundjalung’i pärismaalased kasutasid seda ilmselt tuhandeid aastaid tagasi ja valmistasid neid lehti loomarasvaga segades salvi. Isegi nende järvede muda, kuhu olid kaua langenud selle puu lehed ning kuhu oli kogunenud teepuuõli komponente, leidis kasutamist ravimisel.

Teepuuõli sisaldavaid tooteid võiks kasutada potentsiaalselt nendel puhkudel, kui muret tekitavad liigsed nahal või küüntel elutsevad seened või bakterid. Traditsiooniliselt kasutatakse teepuu tooteid akne, psoriaasi ja seenhaiguste puhul.

1920ndatel aastatel levis läänemaailmas informatsioon teepuuõli antiseptilistest omadustest ja siis kasutati seda hambaravis ja kirurgias haavade puhastamiseks ja infektsioonide ärahoidmiseks.

Kõige kasulikumad ja toimekamad teepuuõli komponendid on terpeenid, millistest tasub nimetada terpineen-4-ol’i, gammaterpineeni ja alfaterpineeni. Need õlid on võimelised mõjuma bakteritele surmavalt.

TERVIXI teepuuõli salvi leiad siit.

Teepuu kasutamisest ja omadustest saab juurde lugeda siit:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1360273/

ja siit

https://en.wikipedia.org/wiki/Terpinen-4-ol

Sulge
Ostukorv (0)

Ostukorvis ei ole tooteid. Ostukorvis ei ole tooteid.Keel0