Vali keel:

TASUTA TRANSPORT PAKIAUTOMAATI

alates 20 € tellimusest!

Poodi

Jätkusuutlik Tervix

Bee calendula estonia

Siin lehel selgitame Tervixi põhimõtteid, mida järgime teekonnal värskest toorainest funktsionaalse tooteni.

Tervixi lugu algas üle 20 aasta tagasi Eesti astelpajukasvatajate käe all, kes soovisid erk-oranži supermarja Eesti inimestele tutvustada ja erinevate toodete näol Teieni tuua. Tänaseks on tootevalik laienenud üle 30 tooteni ja oleme pere-ettevõttena veendunud, et Tervixi tegevus peab olema jätkusuutlik ning võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega.

Oleme aastate jooksul liikunud järjest selles suunas, et kodumaise tooraine väärindamine oleks maksimaalne ja pakendite valik võimalikult loodussäästlik. Tervixi tooted on alati vabad sünteetilistest lisaainetest. Meie tootmises on olulisel kohal säästlik ning loodussõbralik mõtteviis.

KUIDAS ME SEDA KÕIKE TEEME? 

LOE LÄHEMALT:

Tervixi üks olulisemaid põhimõtteid on kasutada võimalikult palju puhast eestimaist toorainet, et toetada kohalikku tootjat ning vähendada transpordist tulenevaid heitgaaside emissoone. Töötleme toorainet nii vähe kui võimalik, et tagada maksimaalne kasulikkus meie kehale. Lähemalt meie tooraine headest omadustest saad lugeda siit . Kohaliku tooraine kasutamisel on meil võimalik paremini kontrollida sisseostetava tooraine sertifikaatide vastavust tegelikkusele, toetada siinset majandust ja töötada lühikeste tarneahelatega.

Kevaditi suundume meeskonnaga korilusretkele hoolega valitud asupaikadesse võililli ning kuusevõrseid korjama. Teeme selleks eeltööd, et olla kindlad, et korjepaigad oleksid maanteedest eemal ega asuks suurte põllumassiivide läheduses. See on oluline, et vältida võimalikku reostust autode heitgaasidest ning pestitsiididest. 

Kogume alati vaid endale vajaliku taimeosa. Näiteks võililledest võtame endaga vaid õisikud. Kuusevõrseid kogume nõnda, et me ei häiriks kuuse loomulikku kasvamist ega rikuks looduslikku  tasakaalu (loe täpsemalt siit).   

Saialilled ning õunaäädikaks vajalikud õunad kasvatab meie pereettevõtte vanaema, kelle üheks suurimaks südameasjaks on alati olnud terade sõkaldest eraldamine. Meie saialilled kasvavad aastakümneid armastusega haritud peenardel. Iga Tervixisse jõudev õun on läbinud mitmekordse kontrolli. Inimtoiduks mittesobilikud õunad rändavad sügisel loomaaeda, et sealsed elanikud saaksid samuti maitsva kõhutäie. 

Tooraine väärindatakse selliselt, et ära kasutatakse põhimõtteliselt kõik, mis kohale on toodud. Enda kogutud toorainet kasutame aastaringselt. 

Heaks näiteks on astelpajumarjad, millest kasutame ära nii kestad, seemned kui ka lehed. Ühest väikesest marjast valmib seeläbi KÜMME (astelpajusiirup, astelpajuõli, astelpajuseemne õli, astelpajumarmelaad, astelpajusinep, astelpajupulber, astelpajusalv, astelpajulehetee, ninasalv, taruvaigu-astelpajuõli kurgupihusti) erinevat toodet. Tegemist on ju ometi supermarjaga!

Tervixi tooted ei sisalda sünteetilisi koostisaineid, sh naftasaadusi ja petrokemikaale, kuna need mõjuvad tihti nahale ärritavalt ja nende tootmine reostab keskkonda. Miks peaks kasutama sünteetikat, kui meil on olemas looduslikud õlid ja ekstraktid, mida meie esivanemaid on kasutanud edukalt tuhandeid aastaid. Nüüd on nende positiivne mõju ka suures osas teaduslikult tõestatud. Tervixi looduskosmeetika ja tervisetooted on lihtsa ja tõhusa koostisega. Need sisaldavad ainult seda, mida on vaja Sinu naha niisutamiseks ja hooldamiseks.

Meie tootmismudel on tellimuspõhine ja kõik valmib 100% käsitööna – personaalselt klientidele täpselt kokku lepitud ajaks. Tellimuspõhine tootmismudel  tagab värske toote ja ennetab ületootmist. Ühtlasi ei teki nii laojääke, mida peaks ära viskama.

Töötleme oma tooret ehk valdavalt taimset materjali võimalikult madalatel temperatuuridel, et säilitada nende kasulikud omadused. Lühike töötlemisprotsess nõuab vähem energiat ja ressursse ning on seetõttu keskkonnasõbralikum. 

Pakendite valimisel arvestame kasutajamugavuse, toote koostise ja säilivusega. Valmistooted villime klaaspurkidesse ja -pudelitesse, mida on võimalik hiljem taaskasutada või ümber töödelda. Näiteks puidust kaanega küünlatopsidele saab uue elu anda maitseaine- või pisiasjade hoiustamisel.

Salvipurkide kaaned on valmistatud alumiiniumist, mis on hinnatud kui üks kergemini ringlusesse võetav materjal ja mida saab lõputult ümber töödelda. 

Salvide ja pulbrite ümber olevad pappvutlarid võib paberikonteinerisse panna, kuna need ei ole kilega kaetud. 

Papptuubid (loomasalvid ja huulepulgad) saab kasutamise järel aga biojäätmete konteinerisse suunata. Puhtaks jäävad nii käed kui keskkond!

E-poe pakkide välja saatmiseks püüame kasutada võimalikult palju (korralikke) nn teise ringi pakendeid. Kui soovid meile oma ülejäävaid puhtaid pappkaste tuua, siis võta meiega julgelt ühendust info@tervix.ee või siit.

Sulge
Ostukorv (0)

Ostukorvis ei ole tooteid. Ostukorvis ei ole tooteid.Keel0